Všetky články

Slovenský zväz vodného lyžovania v spolupráci s Klubom vodného lyžovania a vodných športov v Piešťanoch organizuje týždňový kurz pre deti vo veku od 5 do 11 rokov.

V dňoch 17-18.6. 2023 sa Měliciach, pri Pardubiciach, konali prvé tohtoročné medzinárodné preteky vo vodnom lyžovaní za člnom. Zúčastnili sa tu aj športovci z klubu vodného lyžovania (KVL) Piešťany.

Písal sa rok 1959 a v Piešťanoch na Váhu napustili priehradu Sĺňava. Niekoľko nadšencov sa na Sĺňave začalo skúšať lyžovať na vode za autom. Bola to zábava no po určitej dobe tento spôsob lyžovania už nestačil a tak sa partia okolo Ing. Laca Nemeša dala do stavby motorového člnu. Za pár rokov prerástlo toto nadšenie do pretekárskej podoby a tak...

V španielskej Sesene sa v úvode augusta konali Majstrovstvá Európy vo vodnom lyžovaní za člnom. Špecifické boli tým, že bol spojený rok 2021 a rok 2020, keď sa európsky šampionát nekonal z dôvodu COVID opatrení.

V Nemecku sa začiatkom septembra 2022 konali majstrovstvá Európy za vlekom. V disciplíne wakeskate získala Zuzana Vráblová z Klubu vodného lyžovania a vodných športov v Piešťanoch druhé miesto. V rovnakom termíne sa na vodnolyžiarskej lodenici v Piešťanoch konali majstrovstvá Slovenskej republiky juniorov a seniorov a finále Slovenského pohára vo...